Нерезидент

Як оформити спадщину в Україні нерезиденту.

При оформленні спадщини в Україні, дуже ВАЖЛИВО правильно визначити статус спадкоємця, так як від цього буде залежати не тільки процедура оформлення свідоцтва про право на спадщину, а й ставка оподаткування!

Критерієм, що визначає статус резидента, є не громадянство, а постійне місце проживання в Україні.

Відповідно до пп. 14. 1. 213 п. 14. 1. Податкового кодексу України, з метою оподаткування, нерезидентом вважається фізична особа, яка не є резидентом. Фізична особа - резидент - це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

У випадках, коли особа має місце проживання також і в іноземній державі, вона вважається резидентом України, якщо:
- має місце постійного проживання в Україні (необхідно документально підтвердити знаходження на території України)
- має більш тісні особисті чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні (реєстрація в якості суб'єкта підприємницької діяльності, місце проживання членів сім'ї, тощо)
- знаходиться в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду) протягом періоду податкового року;
- якщо неможливо визначити резидентський статус особи, використовуючи попередні положення, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.

З перерахованого вище можна зробити висновок, що особа, яка є громадянином іншої держави, або особа без громадянства, може уникнути оподаткування, якщо доведе, що постійно знаходиться в Україні на законних підставах більше 183 днів.

Обов'язок визначення статусу резидента або нерезидента покладається на нотаріуса, так як саме нотаріус є особою, що відповідає за перевірку правильності сплати податку фізичною особою-нерезидентом.

У вас є питання або потрібна кваліфікована консультація?

Зв'яжіться з нами! Ми допоможемо вам знайти рішення!